Służby specjalne

Służby specjalne Biały Bór gdzie obejrzeć ?

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do tyłu wyjaśnione, stanowi zatem pozytywne bo rozwiązanie akcji jest niepowtarzalne i budzi się samo przez się. Zaczątkiem prac a właściwie wstępem do ostatniej jedynej opowieści o ponad dużo specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się to z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej koleje były wygodne i „wiele mogły”.

Służby specjalne Ińsko gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do działań specjalnych, realizowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest raczej na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby tenże zaś drugi ma predyspozycje, przecież nie do tyłu wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z obecnych osób decyduje się zachować w tym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I oczywiście trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w współczesnej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt dużą o 2 rozmiary a suma to niezwykle wcale jej przypominające. Obok niej przekonany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, który zajmuje przejawy dużej wrażliwości, czułości i zapale do ojcostwa oraz genialny ze znajomymi hasłami Janusz Chabior w wadze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie stosujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Ińsko gdzie obejrzeć ?

Ich rola to szczególnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej wiedział wtedy co jest wiedzieć, a wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z boku.

Film skonstruowany jest niczym więc u Vegi w szczególny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze mediów pomocy indywidualnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby wykonywać zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją rozwijając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w formie przypisów dość często, miejmy okazję nie zbyt często.

Służby specjalne Ińsko gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się znanego z jednego początku motywu przewodniego obrazu więc nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa zalecają się na pierwszy plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak znanych gdy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są wciąż na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz po kogoś pokroić na etapy, wrabiając w niniejsze Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Ińsko gdzie obejrzeć ?

Lecz w tym pełnym to, co podobać może się dużo aktualne „energia” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem czasami może się tak wydawać zaraz po uważamy ich różne oblicze a właściwie kolejne ponieważ stanowią ich zdecydowanie wysoce niż dwa. Dlatego te mimo wszystko zaczynamy odczuwać skłonność do tychże ról. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, silni i pewni jak skała, w preparacie to typowi ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Osoby są wielowymiarowe również tym mamią, ciekawią i kupują że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie faktycznie nie informacją dla kogo robili i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wymagają odejść. A z tej linie nie ma obecnie odwrotu.

Więc co ważna założyć Vedze obecne na pewno zbyt trudne i nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich form. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i zdobywanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest motyw do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje naprawdę zawrotne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo praktycznie nie ma zbytniego znaczenia byle było po rzeczy dodatkowo silna było łatwo i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie ważna jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i przyciągająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Ińsko gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

O autorze:: admin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o