Poczta kurier Łobez zamów online

Z powodu rosnącego tempa życia i dużej popularności płatności online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Stepnica może być bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Stepnica

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Stepnica pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas przesyłkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu pakunków z pewnością zauważymy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego domu. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie niższa niż płatność za każdą z nich osobno. Jeśli musimy przesyłać znaczące ilości przesyłek warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary paczki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi paczki. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Stepnica chce żeby wszystkie przesyłki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przechylać lub być przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Stepnica odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym warto myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Stepnica .

Zobacz również poczta Kurier

O autorze:: admin