Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Chociwel

Robisz swoje wnętrze, budujesz dom, robisz remont swojego domu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została opracowana dana dziedzina? Szukasz ciekawych pomysłów, jak niewielkim nakładem kosztów uzyskać zaskakujące efekty? To dokładnie, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Wałcz

Czym w zespole jest metoda LED?

Mimo, że właśnie z kilku, kilkunastu lat technologia LED na określone zagościła w budynkach, toż jej korzenie sięgają trzeciej dekady XX wieku, ale do dużej produkcji diody LED weszły właśnie w latach 60. Swój efekt mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która bardzo przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie przekazywała światło na stanie 100-watowej żarówki żarowej! Wówczas nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

A nawet mimo wiele wyższej wartości za pracę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Obecnymi czasy niezwykłą renomą cieszą się tzw. taśmy LED. Czym są? To proste, giętkie taśmy, do jakich przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Stanowią niezmiernie proste w montażu i dodają zaskakujące efekty wizualne względem architektury mieszkań zaś nie tylko. Co ciekawe, występują w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre modele mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich właściwe sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Wałcz

Jakie są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym planem na wykorzystanie oświetlenia LED jest niska wymiana wszystkich żarówek w utrzymaniu. Dzięki temu koszty zużywanej energii elektrycznej spadną! Lecz nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki dobrze się doświadczą w sukcesie oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może korzystać prąd z inicjatywie słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, zaś w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Wałcz

Dobrym planem istnieje więcej umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To normalne podejście do powierzchni niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub niewielkich łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy mieszkanie będzie optycznie spoglądało na większe. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, więc bez trudności można je instalować w otoczeniu wełny mineralnej używanej do ocieplenia sufitu. Nie ważna tego rzec o nowych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Wałcz

Jadnak najbardziej uniwersalnym zastosowaniem dla dosłownie każdej dziedzin jest zachowanie taśm LED! Sekretem na odpowiednie ich pomieszczenie jest montaż w miejscu, w którym nie widać źródła światła, ale że samo światło, dzięki czemu w pomieszczeniu jest dobra atmosfera. Dobrym planem jest położenie takiego podświetlenia na model w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (jak stanowi taka opcja), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, dlatego to rzeczywiście tam zazwyczaj gromadzi się czas z gośćmi. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako świetny dodatek do kieliszka wina, jednak przy zastosowaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie leżało na granicy, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory niczym w naturalnej dyskotece. Wystarczy dodać do tego grę i przyjemna impreza gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla każdego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, a że szukasz innowacyjnych rozwiązań do indywidualnego wnętrza? Ciekawym projektem jest zakup okręgu wykonanego z dodatkowego materiału, istotne istnieje zawsze, żeby jego wnętrze było szablonowe i szerokie, nie zaokrąglone i małe. Dlaczego? We tłu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy powieli się ten pogląd i da koła w otoczeniu ścian czy sufitu – wynik będzie świetny! Dobrym planem istnieje zarówno podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło ciągnęło się z strony ściany.

Powinien natomiast wiedzieć, że pierwszym ograniczeniem w użytkowaniu metod LED jest inna wyobraźnia. Dzięki niej można dokonać tak wiele ciekawych konstrukcji, które przykują uwagę jest, a co więcej, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Wałcz

O autorze:: admin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o