Mobile Viking – niesztampowa sieć komórkowa

Mobile Viking to belgijska siec komórkowa, która od kilku lat podbija polski „podziemny” rynek sieci telefonii komórkowej.
W Polsce największymi graczami w tej dziedzinie jest: Orange, Plus, Play, Heyah, T-mobile. Jednak bez cukrowania – żaden z tych wyżej wymienionych nie ma takiej oferty jak Mobile Viking. Nie, to nie jest artykuł sponsorowany. Po prostu warto dzielić się przydatnymi informacjami z innymi ludźmi.


Co jest charakterystyczne dla tej sieci komórkowej? Przede wszystkim brak reklamy jakiejkolwiek., ani w telewizji ani w Internecie. Istnieje tylko zgrabna i schludna strona internetowa, na której jest wszystko co potrzeba. Nie dostaniemy startera czy doładowania w sklepie, kiosku czy hipermarkecie. Kiedy chcemy zacząć przygodę z Vikingami, po prostu zakładamy konto na ich stronie i zamawiamy kartę sim, która przyjdzie w stylowej kopercie wraz z listem gratulacyjnym. I zaczynamy.

Jaką mamy ofertę? Przykład standardowej oferty to doładowanie za 29 złotych, gdzie dostajemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz telefonów stacjonarnych, nielimitowane sms-y i mms-y oczywiście do wszystkich oraz cztery Gigabajty Internety 4G LTE. Jak wypada w tym zestawieniu standardowe doładowanie Orange za 25 złotych, w którym nawet po dziesięciu latach bycia ich klientem, nie dostajemy nic? Marnie, marnie to eufemizm. Dodatkowym atutem jest to, że w przypadku kiedy mamy jakiś problem, to wystarczy napisać maila i w ciągu dosłownie kilku minut mamy odpowiedź z praktyczną poradą. Jeżeli chodzi o zasięg – ta sieć korzysta z nadajników Play, więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

Obecnie użytkuję tę sieć od roku i jest bardzo z niej zadowolony. Proste, przejrzyste zasady, doładowanie przez przelew internetowy, szybki Internet? Czegóż chcieć więcej? Sieć nie ma chamskich i prymitywnych reklam z Kożuchowską czy Karolakiem, broni się sama i to jest jej największy atut. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie opłacalne inwestycje i nie lubią przepłacać.
W tym przypadku usługodawca reklamuje się tylko i wyłącznie ofertę i to mi się bardzo podoba. Zapewne wiele osób jest w swoich sieciach komórkowych, ponieważ mają ten numer podany w banku i nie chce im się załatwiać setek formalności związanych ze zmianą telefonu w danych do naszego banku. Sam jestem taką osobą i tylko przez to „podtrzymuję” współpracę z Orange, w innym przypadku dawno bym zakończyłbym przygodę z tą siecią.

Młoda marka stara się pozyskać klienta i poszerzać swoją ofertę. Tak właśnie robi Mobile Viking, który praktycznie co pół roku do standardowego pakietu dodaje coś nowego. W takich sytuacjach, gdy czytam maila od nich myślę „Ej, serio, dobrzy są”.

O autorze:: admin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o