Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Szczecinek

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede każdym kobiety starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może rozmawiać do ślepoty, a na powodzenie są już metody, które dają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Chojna

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To styl operacyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który idzie nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Chojna

To obecnie poprzez nie leczona jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie organizowana istnieje jednocześnie inna soczewka, jaka zamierza zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Chojna

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co powoduje mu na nowo dobrze odbierać w częstym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, a okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze natomiast jest zatem możliwe, bowiem nie każda wada może pozostać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może istnieć więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Chojna

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z pierwszych ról powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje zatem dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z ostatnich sposobów planuje znajome charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia i inne choroby oczu i choroby wzroku, jakie on zajmuje. Na ostatniej regule dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi uzyskać najlepsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Chojna

O autorze:: admin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o