Apple iOS vs. Android

Odwieczne pytanie, Android czy iOS ? W tym artykule nie poruszę zagadnień ze strony Windows Phone ponieważ jak na dziś, system od Microsoft’u jest daleko za powyższymi rywalami, a więc do dzieła !

Na samym wstępie piszę że moją opinie, wady i zalety które poruszę nie są, kolokwialnym językiem, wyssane z palca, gdyż miałem w rękach sprzęty z kilku serii i na przełomie kilku lat operowałem około 8 aparatami z systemem Android oraz 3 z systemem iOS.

Pierwszym moim telefonem był Sony Xperia X8. Mały, zgrabny, nawet odporny. Jak na tamte czasy był to dobry sprzęt, byłem z niego zadowolony, dopóki go nie utopiłem…

Potem od małej Xperii Tipo, przez Samsunga Galaxy Ace, LG L3 oraz jakiegoś chińczyka za 200 zł aż do Samsunga Galaxy S5 i LG G3. Ogólnie, telefon jak telefon, dzwonił, pisał SMS-y, pozwalał mi słuchać muzyki lecz bolało mnie jedno, to że były zbyt wole, zacinały się, same restartowały. Dla mnie jako użytkownika, takie zachowanie telefonu skutkowało jednym, sprzedażą go i tak też robiłem. Żaden nie sprostał wymaganiom

Potem przyszedł czas na coś nowego, a więc. Mój kolega dostał od rodziców iPhone 5. Wszyscy koledzy w klasie byli w szoku, telefon za około 2500 zł w rękach 18 latka, coś niebywałego ! Wtedy powiedziałem sobie że zbieram na iPhone 4, bo przecież od czego trzeba zacząć, prawda ?

Jak postanowiłem, tak też zrobiłem. Kupiłem słynną czwórkę i pierwsze wrażenie świetne, wszystko szybko, płynnie działa, lecz myślałem że tak ja w przypadku poprzedników, w końcu się zacznie zacinać. Ku mojemu zdziwieniu, telefon zawalony apikacjami, po kilku tygodniach działał tak samo, byłem w swoistym szoku.

Kilka miesięcy później sprzedałem zasłużonego iPhone’a 4 i kupiłem następcę iPhone’a 5. Krótka 2 miesięczna przygoda, pobawiłem się i przestał mi wystarczać, chciałem czegoś więcej więc kupiłem młodszego od niego iPhone’a 5s. I to był strzał w tzw. „dziesiątkę” !

Świetny telefon, szybki, zgrabny, efektywny, prosty w obsłudzę i wyglądowo spełniający moje oczekiwania. Aktualnie jest w mojej kieszeni i prędko z niej nie zniknie lecz po cichu zastanawiam się nad wymienieniem go na tzw. „lepszy model” czyli iPhone 6 lub 6s.

Reasumując moje wspomnienia i przeżycia z obydwoma systemami, chciałbym zachęcić przede wszystkim do kupowania aparatów spod „ugryzionego jabłka” bo są one niezawodne i bardzo inteligentne a zarazem intuicyjne przez co są łatwę w obsłudzę. Od razu zaznaczę że nie odradzam kupna telefonów na platformie Android, bo są i jego zwolennicy ale porównując ja wybrałem Apple i będę do tego wyboru przekonywał.

 

O autorze:: admin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o